Have question?

ABOUT US

 • Dorota_Gobiecka-Grosz.jpg

  Dorota Gobiecka-Grosz

  Ceramik, skończyła studia przyrodnicze na SGGW-AR.

  Inspiracje znajduje w naturze. Lubi formy organiczne. Jest autorką przedmiotów dekoracyjnych do domu, ogrodu i biżuterii. Dzięki pracy artystycznej przywraca swoją równowagę, dobrze się bawi, ciągle szuka.

  W rodzinnej pracowni OGRÓD SZTUK prowadzi warsztaty z ceramiki dla dorosłych i dzieci. 

 • Paulina_Gobiecka.jpg

  Paulina Gobiecka

  Urodzona w Warszawie 13 listopada, w piątek.

  Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej (kierunek Zarządzanie) i Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (dyplom w pracowni prof. Piotra Gawrona, aneks w pracowni dr hab. Stanisława Bracha). W 2016 zrealizowała projekt stypendialny sfinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach, którego rozbudowała swój dyplom - rzeźby sensoryczne dla Fundacji SYNAPSIS (więcej informacji o projekcie tutaj: http://sensorysculptures.blogspot.com/ ).

  Ceramiką zajmuje się od 2001 roku. Fascynują ją zależności matematyczne w sztuce oraz sztuka i rzemiosło z różnych części świata. Stara się podróżować najwięcej jak się da i pokazywać na swoim blogu ceramikę z miejsc, które odwiedza. Lubi działania w przestrzeni publicznej, bo dzięki nim wychodzi z swoją sztuką do ludzi.

  Współtworzy pracownię ceramiki Ogród Sztuk na warszawskim Żoliborzu (http://ogrodsztuk.com) oraz Fundację Ogród Ceramiki (http://ogrodceramiki.pl).

 • Ryszard_Grosz_pion.jpg

  Ryszard Grosz

  Urodziłem się w Jeleniej Górze na Dolnym Śląsku.

  Artystycznie zajmuję się ceramiką, rysunkiem oraz malarstwem.

  Przygoda z ceramiką  zaczęła się w Sobieszowie, gdzie moi przyjaciele założyli malowniczą ceramiczną manufakturę z widokiem na Zamek Chojnik. W Warszawie, w latach 2002-2006 uczęszczałem na zajęcia z ceramiki do żoliborskiej pracowni Stowarzyszenia Keramos, w której zetknąłem się ze wspaniałymi ludźmi.

  Batiku i rysunku uczyłem się na studiach prywatnych. Batiku od Maryli Musidłowskiej, rysunku od Janusza Lipińskiego.

  Prowadzę blogi: 

  http://groszceramika.blogspot.com/ 

  http://groszdrawings.blogspot.com/

TOP
Facebook